kedd, december 3, 2024
spot_imgspot_img
spot_img

Heti Top 5

spot_img

Ez is érdekelhet

spot_imgspot_img

Innovatív anyagkutatási konferencia a MOME-n világhírű szakértőkkel

Novemberben ismét a jövő anyaginnovációi kerülnek fókuszba a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME), ahol világszerte elismert szakértők osztják meg tudásukat. Az esemény célja, hogy összekapcsolja a hagyományos kézművességet a modern technológiákkal, bemutatva az újítások gazdasági és környezeti hatásait.

A MOME a nagy sikerű tavaszi Cumulus konferencia után ismét egy rangos nemzetközi rendezvényt szervez, a november 7-8-án megrendezésre kerülő Future Materials Conference-t. Az eseményen a fenntartható anyaghasználat és innováció kerül terítékre, különös tekintettel arra, hogyan tudják az alkotók és ipari szereplők a hagyomány és a technológia találkozását kihasználni.

Új utakon a kézművesség és technológia találkozása

Az idei konferencia központi témája, hogy miként lehet egyensúlyt találni a digitális technológia és a kézművesség értékei között. A mesterséges intelligencia és a fejlett technológiák előretörése egyre nagyobb kihívást jelent a kreativitás, eredetiség és egyediség megtartásában. Az esemény célja, hogy bemutassa: a modern megoldások nemcsak a nagy iparágak, de az egyéni alkotók számára is új perspektívákat nyithatnak.

A kétnapos esemény négy szekcióból áll. Az egyik, a „Nature craft: Integrating life into future fabrications,” a természet és a kézművesség közötti kreatív együttműködést vizsgálja. A „Future aesthetics: Craft and material transformation” szekció arra koncentrál, hogyan lehet a hulladékot értékes erőforrássá alakítani. A „Decentralizing industrial production” a nyílt forráskódú anyaghasználat terjedésére helyezi a hangsúlyt, míg a „Solar punk vs greenwashed cyber punk” a fenntarthatóság mélyebb értelmezését mutatja be.

Világhírű előadók Budapesten

Az előadók között szerepel Tom Szaky, a TerraCycle alapítója, aki az újrahasznosítás forradalmi lehetőségeiről beszél. Chris Bangle, a BMW Csoport egykori dizájnigazgatója mesterkurzust tart, amelyen az autóipar jövőjébe nyújt betekintést. Caroline Till, a FranklinTill társalapítója, a színek és anyagok innovációiról osztja meg gondolatait, míg Thóra Arnardóttir, az izlandi építész és kutató, a biomineralizációs technikákról tart előadást.

A program részeként november 5-12. között kiállítás is látogatható a MOME Groundban, ahol a MOME hallgatóinak és nemzetközi alkotóknak a fenntarthatóság jegyében készült projektjei tekinthetők meg.

Ingyenes részvétel és workshopok

Az előadásokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Azok, akik mélyebb ismereteket szeretnének, workshopokra is jelentkezhetnek, ahol interaktív módon vizsgálhatják meg az anyagkutatás aktuális kérdéseit.

További információk és részletek a futurematerials.mome.hu oldalon érhetők el.

spot_imgspot_img

Legnépszerűbb TOP10