Tokióban bemutatták a 2025-ös Oszakai Világkiállítás magyar pavilonját, amely a gazdasági kapcsolatokat és a turizmust erősítheti a kelet-ázsiai régióval. Az innovatív bemutatót 28 millió látogatóra számítva tervezték.
A 2025 áprilisában kezdődő Oszakai Világkiállításon több mint 161 ország mutatkozik be, köztük Magyarország is – közölte az Expo 2025 Magyarország Nonprofit Kft hétfőn az MTI-vel. Az eseményt Tokióban nyitotta meg Aulner-Bálint Anna, Magyarország tokiói nagykövete, aki kiemelte: „a világkiállítás ideje alatt Oszakában magyar diplomáciai képviselet is nyílik, ami tovább mélyítheti a két ország közötti kapcsolatokat.”
A gazdaság és turizmus erősítése Kelet-Ázsiával
A közleményben kiemelték, az Oszakai Világkiállítás egyben a világ legnagyobb turisztikai küldőpiaca, ezért a sikeres magyar részvétel jelentős mértékben növelheti az innen érkező beutazóforgalmat. A magyar jelenlét a turizmus mellett az üzleti kapcsolatokban, befektetésekben is jelentős erősödést hozhat. Magyarország ugyanis Japán egyik legfontosabb gazdasági partnere Közép-Európában, míg tavaly a kelet-ázsiai régióból érkezett a legtöbb befektetés Magyarországra.
„A magyar részvétel célja a turizmus növelése és az üzleti kapcsolatok élénkítése Japánnal, Kínával és Dél-Koreával. Magyarország kiemelt gazdasági partnere Japán, ahol több mint 180 japán vállalat fektetett be, 3,2 milliárd euró tőkét és közel 32 000 munkavállalót biztosítva” – hangsúlyozta Kristó Ákos, az Expo 2025 Magyarország Nonprofit Kft. ügyvezetője.
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ adatai alapján tavaly mintegy 309 ezer vendég érkezett Magyarországra ebből a régióból, akik közel 905 ezer vendégéjszakát töltöttek Magyarországon.
Ezzel Kínából négyszeres, Dél-Koreából több mint háromszoros, Japánból pedig több mint duplája volt a vendégforgalom 2022-höz képest. Az utazók számának gyorsütemű bővülése elsősorban annak köszönhető, hogy Budapestnek immár a régióban rekordszámú, 7 kínai nagyvárossal van közvetlen légiösszeköttetése. Összesen pedig heti 21 járat közlekedik Magyarország és Kína között – fejtették ki a közleményben.
Egyedülálló pavilonélmény és magyar ízek
A magyar pavilon több szintes, gazdaságfejlesztési területtel, gasztronómiai bisztróval és borbárral várja a látogatókat, ahol hazai borokat és klasszikus magyar ételeket kóstolhatnak. Az épület végén látogatói bolt található, ahol magyar kézműves termékek és ajándéktárgyak vásárolhatók. A fő attrakció egy immerzív színházi tér, amely 184 napon keresztül élő népzenei produkcióval várja a közönséget. Az építészeti koncepció a természetes anyagokra és a magyar-japán népi építészet elemeire épül.
Az Oszakai Világkiállítás új lehetőségeket kínál a magyar turizmus és gazdasági kapcsolatok számára, különösen az ázsiai piacokon, ahol tavaly több mint 309 ezer látogató érkezett Magyarországra.
Forrás: MTI